Муслін
- 23
- 7
- 16
- 1
- 33.3
- 2
- №288-30
- №166-8
- №271-49
- №302-47
- №298-47
- №307-47
- №305-47
- №307-47
- №288-30
- №266-22
- №271-49
- №298-47
- №271-49
- №101-16
Муслін- тканина з кулінарною назвою для пошиття різних речей
Незважаючи на те, що « муслін» — це куліновий термін, який означає одну з різновидів фарш, назва тканини з світовою кухнею зовсім не пов’язана. Воно походить від назви міста, де тканину винайшли Мосул. Дочитавши до кінця текст, ви дізнаєтеся про тканину дуже багато з того, що вам цікаво. А, можливо, і все. Але перш ніж почати, можна однозначно сказати наступне. Вирішивши купити тканину муслін для пошиття чого-небудь, ви не будете розчаровані. Цей матеріал вміє виправдовувати сподівання.
Ткан Муслін. Історичні факти.
Як зазначалося вище, з’явилася тканина в місті Мосул. У ті часи він був частиною Месопотамії, а сьогодні місто лежить на території Іраку. Не можна сказати однозначно, коли саме був винайдений цей матеріал. Так само як і точно невідомо, коли він став популярним в Європі. Деякі історики твердять, що в XVII, а деякі — у XVIII сторіччі.
Хоч би як там було, його популярність швидко зросла. Довгий час модниці замовляли пошив чудових сукнь з мусліну. І лише в 10-х роках нашого сторіччя попит на тканину вперше з'явився. Найбільшою причиною цього була Перша світова війна. А втім, перенесімося в минуле і повернемося в наш час.
Виготовлення муслинної тканини
Перше, що варто зазначити про муслін, це натуральна тканина. І хоча для її виготовлення використовують різні сировини, вони не змішуються в робочий процес. Тканина завжди робиться з сировини одного виду, яким може бути:
- бавовнянок;
- Вовна;
- шовк.
Можливо, ви здивуєтесь, але й позитивні сторони, і недоліки всіх трьох видів мусліну майже однакові. Відмінність, яка існує, є дуже неістотною. Це пояснюється тим, що незалежна від типу сировини технологія виробництва тканини залишається незмінною.
Серед усіх трьох видів мусліну найбільш популярний бавовняний. До речі, саме цю сировину використовували у давні часи. Ні про вовну, ні шовк, як матеріал для плету мусліна, тоді мова не йшла. Причина популярності зовсім не в ціни, як можна було б подумати. Шерстяний муслін коштує дешевше, але з нього не можна зшити настільки різноманітні предмети гардеробу, як з бавовни.
Коштовний муслін має найвищу ціну з усіх трьох видів шовку. Важко знайти муслін у продажі.
Переваги і недоліки тканини муслін з бавовни, вовни та шовку
Недостатків у цих тканин значно менше, ніж переваг. Тому ми почнемо з них.
Перше, що потрібно знати про речі, зшитих з мусліну, — вони дуже мляться. І це не той матеріал, який не викарбований утюгом буде красивим. Після прання одяг має бути охайним і красивим. Але модників і модниць це не зупиняє.
Ціни бавовняного та вовняного мусліна значно нижчі, ніж шовку, але навіть вони можуть бути трохи вищими, ніж аналоги, в яких присутній синтетика.
А ще ця тканина, що абсолютно очевидно, не може ефективно зберігати тепло. Тобто, речі з мусліну не варто носити в дуже холодну погоду. Однак, цей факт є дуже спірним. Ми б назвали це однією з характеристик.
І кілька слів про недоліки в залежності від виду. З часом бавовняний муслін втрачає свій колір, якщо його довго і часто піддають дії сонця. А ось речі з шовкового мусліну, за частих прання, можуть порватися по швах.
А тепер, незважаючи на вищезгадані нюанси, переваги, яких набагато більше і які забезпечують тканини, дуже популярні.
- Прочність. Вона знаходиться на досить високому рівні. Ткань зносостаяяя. Не рвиться, не обманюється. Спростити справу мусліну — це ще не все.
- Циркуляція повітря. Якщо ви одягаєте мусліну одежу, то можете бути впевнені, що вона не завадить вашій шкірі дихати. І, як наслідок, ви почуватиметеся комфортно навіть у жару.
- Вологість. Якщо дощ малий, то тканина не липне до тіла. І це також принесе вам комфорт.
- Приємні відчуття. Саме так можна описати контакт шкіри з тканиною. Ви не відчуватимете дискомфорту, бо муслін дуже ніжний і м'який.
- Захист від сонця. За цю рису цінують ті, хто категорично не рекомендує дії ультрафіолетового проміння. Одяг з мусліну є надійним захистом.
- Швидкість висихання. Після прання або коли падає дощ, тканина висохне дуже швидко.
- Охорона поверхні. Ви можете носити речі з мусліну скільки завгодно довго і не знайдете на їх поверхні ніяких котушок.
- Не викликає алергії. Оскільки виготовляється з натуральних матеріалів, без добавки синтетики.
- Екологічність. Не тільки з точки зору безпеки для людини, але й довкілля, коли заходить мова про утилізації чогось, зшитиго з мусліну.
- Естетика. Тканина виглядає чудово. І зшиті з неї вироби в тому числі.
Належна турбота про речі з мусліну є гарантією їхнього тривалого збереження
Для тканини бажано ручна прання при температурі до 40 градусів за Цельсієм. Але якщо на етикетці вказано, що можна витирати в машинці, то будьте делікатними при такій температурі.
Не під прямими сонячними променями. І найкраще, якщо вироби будуть в горизонтальному положенні.
Гладити вироби найліпше у вологому вигляді, використовуючи марлеву ганчірочку. Якщо у вас є режим, який відповідає типу сировини, з якої сплетений муслін, вам слід гладити, вмикаючи відповідний режим.
Муслин. Що за речі можна зшити з цієї тканини
Розмаїття речей гардеробу, які можна пошити з тканини муслін, дуже висока. Перш за все мусліна виходить чудовий одяг на літо:
- спідниці, сарафани, сукні, блузки;
- штани і шорти.
- футболки і сорочки;
- Дитячий одяг;
- Плески.
Шапки, светри, головний убір і багато іншого шивається з вовняного мусліна. Хлопковий буде хорошим вибором як для об'єктів інтер'єру, наприклад, штор, так і для одягу для малих дітей. А з шовкового мусліну виходять прекрасні декоративні речі, як, наприклад, хустинки, фіранки.
Тканина муслін. Купити за низькими цінами з доставкою по всій Україні
Якщо ви зацікавлені в купівлі тканини муслін з бавовни, наш інтернет-магазин ткеней "Кольрові сні" запропонує вам багато відмінних за своєю якістю і кольорами варіантів. Наші консультанти допоможуть вибрати матеріал, який би ідеально підходив для тих речей, які ви хочете з нього пошити.