Кошик
3760 відгуків
🐹 Акція ХОМ'ЯК РУЛИТЬ - встигни на МЕГА знижку!ПЕРЕЙТИ ▶
+380 (93) 012-10-65
+380 (93) 231-18-12
"Кольорові сни"

Діаграма нагрівання футболок різних кольорів.

Діаграма нагрівання футболок різних кольорів.

Хоча відомо, що темний одяг поглинає більше тепла, це не обов'язково означає, що тепло буде передано людині, яка носить цей одяг.

У дослідженні, присвяченому тому, чому бедуїни в Синайській пустелі носять чорний одяг, вивчалося, чи допомагає чорний одяг їм мінімізувати сонячне теплове навантаження в умовах екстремальної спеки (Shkolnik et al., 1980). Для цього дослідники виміряли чистий приплив тепла випромінюванням, втрати тепла конвекцією, втрати тепла випаровуванням, акумулювання тепла і метаболічну теплопродукцію одного чоловіка, що стоїть обличчям до Сонця в пустелі у кількох видах кольорового одягу: чорному бедуїнському халаті, білому халаті, схожому формі та шортах.

Температура нагріву футболок

Було виявлено, що хоча чорний бедуїнський халат поглинає в 2,5 рази більше випромінювання, ніж білий халат, і в 1,5 раза більше, ніж армійська форма і шорти, кількість тепла, отриманого учасником, була однаковою незалежно від одягу. Додаткове тепло, поглинене чорним бедуїнським халатом, було втрачено ще до того, як воно досягло шкіри учасника. Швидше за все це пояснюється тим, що халати бедуїнів нещільно прилягають до тіла, що забезпечує охолодження за рахунок конвекції. Це дослідження показало, що незалежно від кольору, тепловіддача у вільного одягу однакова. Однак, оскільки дослідження проводилося лише на одній людині, ми маємо обережно підходити до інтерпретації цих результатів.

Інше дослідження, присвячене вивченню кольору вовни та сонячної тепловіддачі у тварин, показало, що зв'язок між кольором вовни та сонячною тепловіддачею сильно варіюється (Walsberg, 1983). Спочатку передбачалося, що птахи або ссавці з більш темним оперенням або вовною зазнають великого теплового навантаження при дії сонячного випромінювання. Однак після подальших досліджень емпіричний аналіз показав, що результати дуже різноманітні. Темніша вовна може призводити до збільшення або зменшення сонячного теплового навантаження залежно від властивостей тварини, які зовсім не залежать від кольору вовни. Крім того, колір і структура вовни тварин дуже рідко бувають однаковими, що ускладнює висновок про будь-який зв'язок між кольором вовни та нагріванням тіла.

Інші статті
Графік роботи
 • Понеділок
  09:0017:00
 • Вівторок
  09:0017:00
 • Середа
  09:0017:00
 • Четвер
  09:0017:00
 • Пʼятниця
  09:0017:00
 • Субота
  Вихідний
 • Неділя
  Вихідний
Контакти
Власенко Татьяна
"Кольорові сни"
+380 (93) 012-10-65
Viber
+380 (93) 231-18-12
тільки Viber
вул. Бориспільска, 9. корпус 90, 2й поверх., Київ, Україна
 • ШОУРУМКиевул. Бориспольская, 9. корпус 90, 2й этаж.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner