Кошик
4084 відгуків
Ви бачили, які знижки на НОВИНКИ? Не пропустіть!🔥ПЕРЕЙТИ ▶
+380 (93) 012-10-65
+380 (93) 231-18-12
"Кольорові сни"

Плащівка. Що це за тканина?

Плащівка. Що це за тканина?

Але плащі – не єдині предмети гардеробу, які можуть бути пошити з цього полотна. Що ж собою являє плащівка? Що з неї можна пошити? Як доглядати цей матеріал? Про все це ви дізнаєтесь, прочитавши цю публікацію.

Що таке плащівка?

Історія цієї водовідштовхувальної тканини сягає своїм корінням в XIX століття. Саме тоді шотландський хімік Ч. Макінтош створив тканину, яка не пропускала жодної краплі води. Через кілька десятиліть, уже у XX столітті, винайдене полотно було доопрацьовано, удосконалено та стало тією самою плащівкою, яку сьогодні виготовляють та купують у багатьох країнах світу.

 

Розповідати докладно про склад тканини плащової тканини не має жодного сенсу з однієї простої причини. Він може бути дуже і дуже різноманітним. Насамперед це пов'язано з різноманітністю видів, яких сучасна текстильна промисловість налічує близько десятка. А кожен вид плащової тканини, відповідно, призначений для пошиття певного одягу з певними характеристиками. Звідси й така велика різноманітність складів.

Тим не менш, найпоширенішими складами можна назвати суміш бавовни з поліефіром або поліестером. А ще для виробництва полотна можуть застосовуватись виключно синтетичні матеріали. Найбільш популярні комбінації: поліефір та поліестер, поліефір та капрон.

Плащова тканина набула чималої популярності завдяки своїм першокласним властивостям:

  • щільна;
  • не меніться;
  • гнучка;
  • пропускає повітря;
  • не пропускає воду;
  • зберігає тепло;
  • легка;
  • зберігає форму.

А ще це полотно має доступну вартість, не вимогливе у догляді. І, хочемо помітити, ці властивості характерні для різних видів плащової тканини.

Плащова тканина. Що можна пошити з цього водовідштовхувального полотна?

Дуже багато. З плащової тканини виходять першокласні аксесуари, наприклад, чохли, а також прекрасний одяг: штани, ветровки, жилети. З неї шиють одяг навіть для людей екстремальних професій (спецслужби, охорона) і тих, хто віддає перевагу екстремальному відпочинку (рибалка, сплави по річці, піші походи).

 

Але більш детально говорити про те, що можна пошити з цього полотна набагато краще в контексті вибору самої тканини. Тому що кожен вид плащової тканини призначений для певних речей.

Як вибирати плащівку, щоб купити саме те, що потрібно?

У процесі вибору плащової тканини в першу чергу дивіться на те, до якого виду вона відноситься. Нижче перераховані найбільш популярні види плащової тканини: їх характеристики та речі, які з них можна пошити.

 

Джордан. Матеріал зроблений цілком і повністю із синтетики, а також він проходить обробку поліуретаном, що забезпечує йому підвищену зносостійкість, а ще більш високі показники захисту від вологи та вітру. При цьому ця тканина комфортна та легка.


З плащівки виду джордан шиють одяг: спортивні костюми, куртки, ветровки, штани.

Канада. При виробництві цієї тканини як основа застосовується синтетика. Тканина отримує просочення, яке покращує її водовідштовхувальні властивості. Полотно виходить легке, довговічне та приємне на дотик.


З плащівки виду канада шиють багато різних предметів гардеробу: плащі, ветровки, куртки, жилети. Також це полотно придатне для виробництва пуфів та наметів.

Камуфляжна тканина. Для виробництва цього виду плащової тканини можуть застосовуватися два види матеріалу: бавовна, поліефір. Також при виробництві волокна просочуються поліамідом. Відмінною особливістю цієї тканини є її підвищена міцність. Вона служить чудовим захистом від води та вітру.


З плащівки камуфляжного типу шиють одяг, призначений для військових, співробітників охорони, рибалок, мисливців, туристів.

Мембрана. Технологія виробництва цього виду плащівки передбачає створення двох шарів. Перший шар, він нижній, характеризується м'якістю. А другий шар, верхній, має водовідштовхувальні властивості. Забезпечує комфорт та захист від вологи, вітру.


З плащівки виду мембрана шиють одяг для туристів, верхній одяг для дітей, а також аксесуари, наприклад ранці, рюкзаки. Полотно може застосовуватись і для пошиття взуття.

Таслан. Тканина із досить складною технологією виробництва, в основі якої лежить репсове переплетення поліамідних ниток, а також посилення матеріалу лескою. Крім цього тканина проходить просочення захисними матеріалами. В результаті вона виходить дуже стійкою до механічної дії, порвати таку тканину дуже важко.


В основному цей вид плащової тканини використовується для пошиття верхнього одягу для дітей і дорослих.

Твіл. Для виготовлення цього полотна застосовується шерсть, а також бавовняні та поліестерові волокна. Характеризується відмінними експлуатаційними якостями, а також не здатністю викликати алергію.


Даний вид плащової тканини застосовується для пошиття штанів, комбінезонів, плащів та іншого одягу. Підходить також для постільної білизни.

Оксфорд. Виготовлення цієї тканини відбувається з використанням нейлону та поліестру. Додатково тканина просочується поліуретаном підвищення захисних властивостей. Варто відзначити особливість матеріалу, яка є деформацією при високих температурах, а також накопичення цією тканиною статичної електрики.


Плащовку оксфорд, як правило, використовують для пошиття аксесуарів: чохлів, рюкзаків, сумок. З неї також роблять намети та тенти.

Поларфліс. Виготовлення цієї тканини відбувається із застосуванням синтетики. Зворотний бік цього виду плащівки є флісовим полотном. Матеріал м'який, еластичний. До недоліків відносяться легке займання та накопичення статичної електрики.


Основна сфера використання цього виду плащової тканини – пошиття гірськолижних костюмів.

Як доглядати за плащівкою

Вироби з плащової тканини невибагливі у питаннях догляду. При мінімальних зусиллях не важко забезпечити речам безпеку і прекрасний зовнішній вигляд протягом тривалого часу. За виробами з плащової тканини слід доглядати, дотримуючись трьох простих правил:

 

прати – у делікатних режимах за температури не вище 40 градусів;
гладити – при температурі до 110 градусів;
сушити – у розправленому стані, не присуваючи одяг близько до джерел тепла.


При пранні не слід використовувати відбілювачі, засоби з хлором у складі та кондиціонери. Гладити вироби з плащової тканини слід з того боку, яка не містить просочення.

Плащівка за низькими цінами з доставкою по Україні

У нашому інтернет-магазині тканин ви можете купити якісну плащівку за доступною вартістю з доставкою до будь-якого населеного пункту України. Ми пропонуємо однотонну плащівку та плащівку з малюнком відомих виробників. Наші консультанти допоможуть підібрати потрібний матеріал.

 

Інтернет-магазин тканин «Кольорові сни» – великий вибір плащової тканини, яку ви можете купити недорого з доставкою замовлення по Україні.

Інші статті
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0017:00
  • Вівторок
    09:0017:00
  • Середа
    09:0017:00
  • Четвер
    09:0017:00
  • Пʼятниця
    09:0017:00
  • Субота
    Вихідний
  • Неділя
    Вихідний
Контакти
Власенко Татьяна
"Кольорові сни"
+380 (93) 012-10-65
Viber
+380 (93) 231-18-12
тільки Viber
вул. Бориспільска, 9. корпус 90, 2й поверх., Київ, Україна
  • ШОУРУМКиевул. Бориспольская, 9. корпус 90, 2й этаж.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner