Що таке трехнитка петля?
Загальна характеристика трехниток
Промисловий трикотаж являє собою пов'язане за допомогою спеціального обладнання полотно, що складається з петельок. Проводиться з трьох видів сировини: натуральне (від бавовни до льону), штучне (віскоза) і синтетика (від поліестеру до лайкри).
Існує багато видів трикотажу. Один з найпопулярніших — футеры.
Їх виготовляють на основі бавовни, який нерідко роблять більш слухняним і практичним з допомогою синтетики. Наприклад, бавовна з додаванням лайкри менше мнеться, довше служить, стає еластичною і набуває зовнішній блиск. Матеріал може містити до 25% поліестеру для підвищення міцності.
Футеры бувають однониточные, двонитковий і тринитковий. Все залежить від того, скільки різновидів ниток застосовують при виробництві.
Самі товсті і теплі футеры — це трехнитки з начосом і петлею. Їх проводять у кілька етапів. Спочатку тчуть первинне полотно з гладких волокон. Після чого методом петельної протяжки в тканину додають слабоскрученные нитки. А потім спеціальним обладнанням роблять начісування або петлю. Виходить двостороння тканина (на вивороті — ворс або петля, а лицьова сторона — гладка).
Трехнитка-петля — один з видів футеров
Футеры (і трехнитки, зокрема) бувають з начосом і без нього (трехнитка-петля). У першого виду — рівна пухнаста поверхню. А на зовнішній стороні другого помітні поперечні петельки (на дотик вони м'які і повітряні).
Товщина трехнитки-петлі приблизно 2-3 міліметри. У тканини з начосом — в два рази більше. Трехнитка-петля більш тонка, але все одно щільна. Вона менше тепла, ніж полотно з начосом, але більш еластична.
Пухнаста і м'яка поверхня футера з начосом виходить з допомогою обробки протяжек футера-петлі. Його петлі начісують на спеціальному обладнанні.
7 переваг трехнитки-петлі
Цей матеріал користується популярністю. Ось його основні плюси:
М'якість і ніжність. Тканина приємна шкірі. Одяг на основі трехнитки-петлі дбайливо зігріває в морози і прохолоду.
Безпека для чутливої шкіри. У таких футерах комфортно навіть людям з алергією і схильністю до подразнення шкіри. Одяг з такого трикотажу можна сміливо вибирати дітям (з футеров шиють костюмчики для новонароджених, дитині — тепло, а мамі — спокійно). Адже вміст синтетичних волокон становить невеликий відсоток.
Висока щільність і міцність навіть при інтенсивній експлуатації. Довговічність і функціональність. Тканина майже не мнеться, і її не обов'язково часто прасувати. При дбайливому догляді речі з трехниток-петель прослужать багато сезонів. При цьому не порвуться, не витягнуться, не втратять яскравості, не покриються катишкамі, розтяжками, потертостями і не сядуть після численних прань.
При всій своїй міцності добре пропускає повітря за рахунок будови волокон і методики переплетення. Речі з такого матеріалу підтримують комфортну температуру тіла весь день.
Також при всій надійності тканина еластична. Тому вироби з неї не утрудняють руху і відмінно сидять на будь-яких типах фігур.
Полотно чудово вбирає вологу. Це зручно при активному способі життя власника або господині одягу. Так і дощовий або вологий клімат не зашкодить речей.
Одяг з трехниточного трикотажу не набуває заломів, якщо зберігати її в складеному стані.
Що шиють з трехнитки петлі
З футеров (в тому числі, трехнитки петель) виготовляють багато видів одягу. Як правило, це — теплі речі оверсайз на зиму, осінь або прохолодні періоди весни.
Наведемо приклади:
- теплі штани й підштаники;
- куртки, ветровки (з трехниток-петель вони вільніше і менш теплі, ніж з аналогів з начосом);
- спортивні костюми і кофти (наприклад, відмінно підійдуть для осінніх пробіжок в парку);
- свитшоты і худі (чудовий варіант для осінньо-зимового гардеробу молоді);
- класичні штани і елегантні жіночі;
- теплі сукні та спідниці (для них багато професіонали рекомендують саме трехнитки-петлі);
- різні домашні речі (штани, піжами, халати або кофти, незамінні, коли відключили опалення);
- шапки, які рятують голову і вуха від морозів.
Як доглядати за трехниткой
Правильний догляд за річчю гарантує її довговічність і красу. Хоча, треба постаратися, щоб настільки міцний матеріал, як трехниточный футер, прийшов в непридатність.
Спочатку треба подивитися на ярличок вироби (природно, якщо ви його купили, а не пошили самі) і звернути увагу на правила прання і прасування.
Якщо вони не вказані, то трехнитку-петлю перуть при температурі 30-40 градусів (футеры з начосом, для порівняння, вимагають режиму в 50-60 градусів). Це знизить ризик деформації одяг при багатьох праннях.
Для білої речі підійде універсальний порошок. Для кольорового — краще вибрати делікатне миючий засіб (порошок для кольорових виробів або спеціальний рідкий засіб). Одяг з такого трикотажу не рекомендується кип'ятити (є ризик пошкодити тканину).
Ручне прання з кондиціонерами дозволить речей прослужити довше. Такий одяг не рекомендується видавлювати, скручувати.
Перед пранням річ коштує виверніть на лицьову сторону. Застебнути гудзики і блискавки, якщо вони є. Це запобіжить пошкодження ворсу.
Любые футеры (особенно, такие тонкие, как трехнитка-петля) чувствительны к высоким температурам. Например, не стоит сушить одежду из этих материалов на батарее. Лучше — вывесить на балконе и обратить внимание, что прямые солнечные лучи также вредят таким тканям. Но, к счастью, футер быстро сохнет.
Гладить изделия желательно в режиме на утюге “шёлк” или “деликатный”. Иначе можно повредить волокна тонкого материала. Впрочем, утюжить такой трикотаж приходится нечасто, ведь синтетические волокна не дают ему мяться.
В мире тканей трехнитка петля — это настоящий хит. Изделия из этого материала нежно обволакивают уютом и комфортом. Они подарят тепло в любую погоду.
- Тканина футер – властивості та сфера застосуванняЗапрошуємо вас відвідати віртуальну екскурсію у світ трикотажної тканини футер, яку ми розмістили на нашому сайті у вигляді цієї публікації. У ній ми зібрали багато цікавої та корисної інформації про футер, що дозволить кожному знайти відповіді на питання, які стосуються тканини.Повна версія статті