Кошик
4038 відгуків
+380 (93) 012-10-65
+380 (93) 231-18-12
"Кольорові сни"

Двунитка тканина – що це за матеріал?

Двунитка тканина – що це за матеріал?

Двунитка – універсальна тканина, яка користується в Україні чималим попитом. Наша компанія не перший рік займається продажем двуниткі, пропонуючи покупцям різні види цього матеріалу. І ми з упевненістю можемо сказати, що вона затребувана і у власників ательє, і у приватних осіб, які шиють собі що-небудь самостійно або ж замовляють у фахівців. І в цій публікації ми розповімо вам про тканини двунитка все, що може бути вам корисно, якщо ви захочете купити тканину двунитка і зшити собі що-небудь з неї.

 

Тканини футер і двунитка. Різні матеріали або ж ні?

Але перш ніж почати описувати двунитку, ми дамо відповідь на це питання. Серед наших покупців він досить популярний. І це цілком зрозуміло, оскільки грань відмінностей дуже тонка.

тканини футера і двуниткі

Двунитка і футер, по суті, можна назвати одним і тим же матеріалом. Оскільки футер, як і двунитка, виготовляється з двох ниток. І сфера застосування аналогічна, і спосіб виробництва. І навіть основний ідентичний матеріал – бавовна. І в принципі можна між ними поставити знак рівності. Але є одне але.

Це «але» полягає в тому, що тканина футер може виготовлятися не тільки з двох, але ще й трьох ниток (дивись вище ☝). Таку тканину, звичайно ж, двуниткой не назвати.

Тому, відповідаючи на питання, чи є футер і двунитка однаковими матеріалами, варто сказати наступне. Футер і двунитка – матеріали різні. Але між футером, виготовленим з двох ниток, і двуниткой можна поставити знак рівності.

 

Опис тканини двонитка та її склад.

Двунитка – це міцний матеріал, якому притаманні діаметрально протилежні властивості. Тканина кілька грубувата, але, тим не менш, вона приємна на дотик. А ще характеризується тим, що є гладкою.

Що стосується складу тканини двунитка, то тут є різні варіанти. Спочатку, коли ця тканина почала активно застосовуватися в легкій промисловості, а було це на початку XX століття, до її складу входило одне єдине сировину – бавовну. І тканина двунитка на 100% складалася з бавовни до тих пір, поки промисловість не розвинулася настільки, що з'явилися штучні матеріали, придатних в якості сировини для виробництва тканин.

Футер як основний матеріал для пошиття дитячого одягу.

На сьогоднішній день основною сировиною для виробництва тканини двунитки продовжує залишатися бавовна. Однак у склад матеріалу додаються волокна штучного походження, що збільшує кількість видів двунитки на ринку. До синтетиці, з якою розбавляється бавовна при виробництві двунитки, можуть додаватися волокна:

  • поліефірні;
  • поліамідні.

Якщо говорити предметно про типи матеріалів, які використовуються разом з бавовною для виробництва тканини двунитка, то найчастіше застосовуються:

  • нейлон;
  • лайкра.

Додавання до складу двунитки штучних волокон виконується не стільки для зниження ринкової вартості, скільки для поліпшення експлуатаційних параметрів тканини і, відповідно, виробів, які з неї будуть пошиті. А ще додавання до бавовни, синтетики позитивно позначається на естетичності матеріалу і виробів з нього.

 

Тканина двунитка. Як саме відбувається виробництво матеріалу

Тканина двунитка виходить в результаті переплетення основи і качка. Нитки основи і качка розташовуються попарно, що і стало причиною назви даного матеріалу. На сьогоднішній день застосовуються чотири види плетіння тканини двунітка:

  • саржевый;
  • полотняний;
  • сатиновий;
  • жакардовий.

Про відмінності цих видів плетіння, а також відмінності получающейся тканини двунитка, варто розповісти більш детально.

плетіння двунитки і футера

  1. Саржеве плетіння. Двунитку саржевого плетіння дізнатися дуже просто. У неї є характерний діагональний рубчик. Його кут нахилу, як правило, становить 45 градусів. І не помітити смужку дуже складно. Варто відзначити, що рубчик може мати різну пологість. Цей параметр залежить від щільності тканини, отримуваної в результаті саржевого плетіння. До речі, висока щільність двуніткі саржевого плетіння – основна її характеристика, завдяки якій вона більш стійка до зношування.

  1. Полотняне плетіння. Відмінною особливістю зовнішньої двуниткі, виготовленої цим методом, є поперечний рубчик. Він виходить тому, що чергування ниток під час виробничого процесу здійснюється шаховим порядком. Варто відзначити, що ця технологія плетіння може давати різні по своєму виду тканини, в залежності від того, які саме нитки при плетінні були вужчими: качка або основи.

  1. Сатинове плетіння. Дізнатися тканина двунитку цього виду плетіння нескладно – вона має характерний блиск, причиною наявності якого матеріалу є рідкісні перевивы ниток основи з нитками утка. В результаті сатинового плетіння тканина виходить міцною, еластичною, м'якою. Важлива ще одна особливість цього виду плетіння. З зовнішньої сторони тканини, виготовленої сатиновим плетінням, знаходяться нитки утка. Різновидом даного виду плетіння є атласне. Його результат нічим не відрізняється, крім того, що з зовнішньої сторони тканини розташовані нитки основи.

  1. Жакардове плетіння. Здійснюється на спеціальному устаткуванні, технологічні характеристики якого дозволяють створювати тканина з візерунком практично будь-якого рівня складності. Жакардовий метод плетіння дозволяє виготовити тканину двунитку з малюнками, композиціями і навіть портретами.

Характеристики та область застосування тканини двунитка

Незважаючи на те, що в цій публікації ми вже неодноразово писали про всіляких характеристиках тканини двунитка, тим не менш, не буде зайвим перерахувати їх коротко окремо, щоб читачам було простіше знайти цю інформацію.

Експлуатаційні якості тканини двунітка:

  • відмінний зовнішній вигляд;
  • тривалий термін служби;
  • універсальність.

Хімічні властивості тканини двунитка:

  • не видозмінюється в результаті прання;
  • не вбирає вологу;
  • не змінює колір під впливом сонячних променів.

Фізичні властивості тканини двунитка:

  • міцна;
  • не мнеться;
  • не втрачає форму.

Щодо області застосування тканини двунитка варто сказати, що вона досить велика. Перераховувати речі, для виготовлення яких підходить цей матеріал, можна дуже довго.

кофти, штани та інші вироби з футера двунитки

Звичайно ж, в першу чергу, завдяки своїй міцності, двунитка затребувана для виготовлення різних видів спецодягу та обмундирування людей самих різних професій. З тканини двуниткі виготовляють навіть засоби індивідуального захисту, наприклад, рукавиці.

Сумки та мішки. Теж у великій кількості шиються з двуниткі. Причому це не обов'язково господарські сумки та овочеві мішки. Сумки можуть бути і декоративні, а мішки, наприклад, для співробітників пошти або служб інкасації.

Всілякі види підкладок для одягу, незалежно від того, про предмет гардероба якого виду йдеться.

Виготовляється з тканини двунитка і повсякденний одяг, яка піддається підвищеному впливу. Наприклад, спортивні костюми. А ще дитячі повзунки, в яких діти повзають по підлозі.

Оббивка для меблів. Для цього виду виробів двунитка, як матеріал, теж актуальне.

І навіть для пошиття натільної білизни може застосовуватися ця тканина!

Якщо ви хочете купити в нашому магазині двунитку, але не знаєте, чи придатна вона для того, що ви плануєте з неї пошити, буде набагато простіше, якщо ви зателефонуйте нам і задати питання спеціалісту. Тому що якщо продовжувати перераховувати всі галузі і напрямки, у яких може застосовуватися двунитка, то публікація вийде настільки об'ємною, що ви, швидше за все, просто втомитеся читати.

 

Особливості догляду за виробами, пошитими з тканини двунитка

Досить часто нас запитують про те, як правильно прати, сушити і прасувати речі, пошиті з двуниткі. Відповідаємо на всі ці питання по порядку.

прання і догляд за футером двуниткой

  1. Прання. Рекомендується вибирати режим пральної машинки, в якому температура води невисока, а кількість обертів на середньому рівні. Прати вироби в гарячій воді просто немає ніякої необхідності.

До речі, якщо ви звикли здавати речі в хімчистку, а не прати, то можете сміливо купувати двунитку – речі з неї віддавати в хімчистку можна.

  1. Сушіння. Можна розвісити речі на вулиці або балконі. Одним словом так, як сушиться більшість речей. А ось чого не варто робити, так це користуватися спеціальною побутовою технікою для сушіння.
  1. Прасування. Тканина не мнеться. Тому гладити двунитку в принципі немає ніякої необхідності. Але якщо дуже хочеться, то варто встановити на прасці не дуже високу температуру. І якщо праска має опцією парового зволожувача, застосовувати її для прасування речей з тканини двуніткі зайвим не буде.

Відгуки про тканини двунитка. Що кажуть про неї покупці

В більшості своїй позитивні думки і двунитка подобається, як матеріал для одягу і інших речей. Підтвердженням цього факту є величезний асортимент, представлений у каталозі нашої компанії. Погодьтеся, було б дивно з нашої сторони продавати в Україні двунитку з доставкою в такому розмаїтті, не користуйся вона попитом.

І, до речі, цінують покупці двунитку не тільки за її невибагливість у відході, експлуатаційні властивості, але також і з причини вартості, яка в порівнянні з іншими матеріалами, цілком доступна.

Інші статті
Графік роботи
  • Понеділок
    09:0017:00
  • Вівторок
    09:0017:00
  • Середа
    09:0017:00
  • Четвер
    09:0017:00
  • Пʼятниця
    09:0017:00
  • Субота
    Вихідний
  • Неділя
    Вихідний
Контакти
Власенко Татьяна
"Кольорові сни"
+380 (93) 012-10-65
Viber
+380 (93) 231-18-12
тільки Viber
вул. Бориспільска, 9. корпус 90, 2й поверх., Київ, Україна
  • ШОУРУМКиевул. Бориспольская, 9. корпус 90, 2й этаж.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner