Як зшити футболку?
Асортимент цього предмета гардероба на полицях магазинів просто вражає. Багата колірна палітра, широкий ціновий діапазон і різноманітність декору задовольнять будь-які запити. Але якщо ви віддаєте перевагу виділятися з натовпу, футболку можна виготовити самому а тканина купити в нашому магазині. Пошиття речі не займе багато часу і при мінімальних навичках роботи з тканиною і швейною машинкою ви будете насолоджуватися відмінним результатом.
Що знадобиться для роботи?
Отже, ви зважилися створити футболку своїми руками. Перед тим як приступити до роботи, озбройтеся матеріалами (кулір або стрейч кулір) та інструментами, щоб заняття приносило задоволення, а результат відповідав очікуванням. Вам знадобляться:
- трикотажне полотно – однотонна або з принтом;
- нитки в тон або контрастні;
- трикотажна гумка (рібана) для обробки коміра;
- ножиці;
- швейна машинка;
- сантиметрова стрічка;
- викрійка;
- олівець з тканини або крейда;
- швейні шпильки;
- фурнітура – за бажанням.
Для роботи з трикотажем призначені спеціальні голки, постарайтеся їх придбати. Вони недорогі, а результат роботи буде на порядок вище. Купуючи тканину, зверніть увагу на наявність у складі еластанових волокон. Еластан дозволяє матерії менше деформуватися, мяти. У той же час переважання бавовняних волокон зробить футболку комфортною у використанні, дозволяючи шкірі "дихати". При розрахунку кількості тканини не забудьте врахувати припуски на шви. З фурнітурою, аплікацією та іншими декоративними елементами потрібно визначитися заздалегідь, адже пришити або приклеїти їх потрібно до зшивання деталей разом.
З чого почати пошиття футболки?
Хоча футболка – виріб, не потребує суворої посадки по фігурі, відповідати вашому розміру вона все ж має. Тому починати роботу з її створення слід зі зняття мірок і побудови викрійки. Для роботи знадобляться такі мірки:
- напівобхват грудей;
- напівобхват шиї;
- довжина плеча;
- довжина виробу;
- обхват пройми;
- довжина рукава;
- обхват по низу рукава.
Найпростіший спосіб отримання викрійки – перенести деталі з готової речі. Візьміть за основу свою улюблену футболку, яка добре на вас сидить. Складіть її навпіл вздовж і змалюйте по контуру на папір. Кроять деталі половини спинки і переду окремо (рис.). Викрійки рукава достатньо однієї – по ній можна вирізати дві симетричні деталі. Якщо у вас є готове лекало, скорегуйте його згідно зі своїми мірками. Для жіночого виробу важливо, щоб одяг вільно облягала і груди, і стегна. Тому для побудови деталей переду і спинки беріть за основу більший показник обхвату.
Наступний етап – розкрій. Спочатку підготуйте тканина – виперіть в гарячій воді, просушіть і пропрасуйте праскою. Це необхідно, щоб полотно дало усадку до розкрою. В іншому випадку ця неприємність може трапитися з готовою річчю. Підготовлену матерію потрібно скласти навпіл лицьовою стороною всередину вздовж волокон. При цьому ширина полотна повинна бути більше, ніж викрійка. Це потрібно для вільного облягання готового виробу і запасу на шви. Основна вимога при роботі з трикотажним полотном – стежити за тим, щоб напрямок волокон і малюнка було однаковим на всіх деталях. Також намагайтеся не розтягувати його ні на одному з етапів – це призведе до деформації фрагментів і замість обновки ви ризикуєте отримати несподіваний результат. Розкладіть всі викрійки, щоб переконатися, що тканини вистачає на весь виріб. Згин полотна треба поєднати з серединною лінією кожної деталі. Приколіть їх до тканини булавками, щоб уникнути зсуву, і обведіть контури дрібному. Перед тим як вирізати фрагменти вироби, відступивши від лінії на 1-1,5 сантиметра (це буде припуск на шви).
Збираємо воєдино річ?
Деталі вирізані. Що далі? Якщо ви вирішили прикрасити виріб, зробіть це саме зараз. Кишеньки, гудзики і декоративні елементи пришийте до передньої частини або рукавах. Виняток може скласти лише та фурнітура, яка буде кріпитися до готового коміру. У разі використання аплікацій або клейових каменів, намистин дайте їм охолонути після закріплення – так ви уникнете передчасної їх втрати. Приступаємо до збору футболки. Зшивати будемо в такій послідовності:
- плечові шви;
- обробка горловини;
- вшивання рукавів по окату;
- бокові шви;
- низ футболки;
- нижній край рукавів.
В першу чергу з'єднуємо плечові шви за напрямком від горловини до плеча. На цьому етапі проведіть першу примірку. Можливо, знадобиться поглибити пройму або горловину, підкоригувати довжину. Внесіть ці правки дрібному. Після коригування можна приступати до обробки горловини. Комір на футболці зазвичай обробляють спеціальною трикотажної гумкою. Підготувати її потрібно так само, як і тканина. Відмірявши довжину, її з'єднують машинним швом по короткій стороні з вивороту в кільце. Після цього складають навпіл по ширині лицьовою стороною назовні, приколюють по колу горловини швацькими шпильками, уникаючи розтягування, і сострачивают з виворітнього боку по колу.
Приступаємо до роботи з рукавами. Для правильної їх посадки потрібно уважно поєднати середню лінію оката (верхню круглу частину) з лінією плечового шва. Спочатку змітайте деталі дрібними стібками вручну від середини до краю, намагаючись не розтягувати тканину і уникнути складок. Після цього з'єднайте їх на машинці. Саме обробка пройми – найскладніша операція, так як роздільники не прямі, а вигнуті. Але при акуратному виконанні роботи все обов'язково вийде. Сметочный шов обережно видаліть ножицями.
Тепер черга бічних сторін. Тут важливо поєднати пахвові шви переду і спинки, уникаючи перекосів. З'єднуємо пліч вироби і рукава одним швом з кожної сторони. Знову приміряємо майже готовий виріб. Звертайте увагу на його посадку в цілому і на місця з'єднання зокрема. В області коміра і рукавів не повинно бути заломів, перекосів, складок. Потрібно, щоб футболка однаково сиділа по всій фігурі, не була перетягнута і не провисала.
Уточнюємо довжину рукава, якщо це необхідно, і перевіряємо, щоб вона була однаковою на обох деталях. Довжину спинки і переду теж потрібно зробити однаковою. Встаньте боком до дзеркала і переконайтеся в цьому по черзі з двох сторін.
Переходимо до завершального етапу роботи. Нижній край виробу підгинаємо на потрібну ширину і прокладаємо подвійний шов по колу. Далі таким же способом підшиваємо низ кожного рукава.
Найприємніше – примірка готового виробу
Видаліть всі речі допоміжні нитки і швейні шпильки. Після складання обновку необхідно пропрасувати гарячою праскою з виворітного боку. Особливу увагу приділіть отпариванию кожного шва – це зробить їх більш плоскими і м'якими. Бічні і плечові рядки розгладжують на дві сторони, а обробку низу і горловини – на одну, протилежну краю. Гумка коміра під впливом пари краще ляже на місце і не буде стовбурчитися. Дайте новій футболці охолонути на плічках деякий час, і можна хвалитися обновкою, створеної власноруч!
- Тканина футер – властивості та сфера застосуванняЗапрошуємо вас відвідати віртуальну екскурсію у світ трикотажної тканини футер, яку ми розмістили на нашому сайті у вигляді цієї публікації. У ній ми зібрали багато цікавої та корисної інформації про футер, що дозволить кожному знайти відповіді на питання, які стосуються тканини.Повна версія статті