Футер це?
Тому тканина з лицьового боку гладка, а з виворітного м'яка за рахунок петельок.
В основі виробництва тканини лежить бавовна - це рослина, яка спеціально вирощують для отримання бавовняного волокна. Процес отримання волокон з бавовни досить цікавий, сама природа придумала все за нас.
Ще одна позитивна особливість футера - простота обробці. З цієї тканини нескладно битими вироби в домашніх умовах. Для створення одягу використовують трикотажну голку і спеціальні шві (подвійна строчка або зигзаг).
Тільки уявіть, що коли дозріє коробочка бавовнику, вона розкривається, і люди вручну або за допомогою спеціальної техніки вибирають з неї волокна. Далі ці волокна надходять на завод, де проходять очищення від насіння. Потім їх сортують по довжині волокон, пресують і на виході отримують безперервні волокна - пряжу. Матеріал не тчуть, а саме переплітають, у яжуть петельним протяжками - нитки утворюють петлі, які надійно скріплюються між собою, але при цьому можуть еластично розтягуватися.
Щоб підвищити міцність футера і виключити властивість м'яка яті, в тканину додають синтетичні нитки, наприклад, лайкру. Особлива текстура футера виходить від того, що в плетінні тканини використовують два віді нитки:
· звичайну гладку, міцну основу;
· пухку, на яку, слабо скручену футерну.
Таким чином, футер має дві сторони:
· лицьова - щільна гладка поверхня з дуже маленькими петельками у язки;
· виворітна - м'яка пухнаста поверхню з коротким ворсом.
Віді футера
Залежно від кількості ниток, які були використані під час плетіння, футер буває:
(кулір або стрейч-кулір) (найчастіше такий футер використовують для пошиття дитячого одягу з ніжною оксамитовим виворотом, футболкі, труси, літні піжами);
(або футер 2-х нитка) (футер має вже більш відчутний ворс і щільність. Застосовується для пошиття спортивних костюмів, регланів, на весняний період);
(або футер 3-х нитка) (на вивороті має більші петлі або начісування і, відповідно, він більш щільний і теплий, ніж футер двунітка. З такого футера якраз і шиють спортивні костюми, толстовки, бомбери).
Властивості футера.
Склад тканини, текстура виворітного і лицьової сторін, спосіб переплетення забезпечують велику кількість позитивних властивостей матеріалу. Серед достоїнств футера можна назвати: · Повітропроникність - будова волокон і спосіб плетіння дозволяє повітрю вільно циркулювати. В одязі з футера НЕ буде душно.
· Гігієнічність - антибактеріальний матеріал, безпечний для здоров'я.
· Гігроскопічність - футер добре вбирає воду. Це означає, що під час активного руху вся волога, яка накопичується на шкірі, буде комфортно поглинатися тканиною.
· Гіпоалергенність - матеріал не подразнює шкіру, не викликає свербіння, нічим стороннім не пахне. Зносостійкість - при дбайливому догляді одяг з футера служитиме багато років. Тканина не витирається, добре тримає колір, не рветься. Простота догляду - для підтримки гідного вигляду виробів не потрібні особливі умови експлуатації та зберігання. Збереження тепла - хороший повітрообмін і гігроскопічність дозволяють ефективно утримувати тепло між тканиною і тілом, не дивлячись на те, що тканина відносно легка і тонка.
· Формостійкість - завдяки петельчатого плетіння, матеріал пружний і еластичний, повертається до вихідних пропорцій після розтягування.
· Екологічність - футер виробляють з натуральної бавовни без хімічного синтезу віхідної сировини. Ще одна позитивна особливість футера - простота обробки. З цієї тканини нескладно битими вироби в домашніх умовах. Для створення одягу використовують трикотажну голку і спеціальні шві (подвійна строчка або зигзаг).
Недоліків у футера.
Їх зовсім небагато. Матеріал не переносити високих температур і може деформуватися. Це означає, що його не можна праті в гарячій води і сушити біля відкритого вогню або на гарячій батареї. Ультрафіолетові промені також можуть зіпсувати тканину, тому не варто залишати речі на сонячному підвіконні або балконі.
Зазвичай натуральні тканини з бавовни сильно мнуться, проте спосіб виготовлення футера не дозволяє тканини надмірно деформуватися. Всі нечисленні недоліки тканини можна згладити правильним є доглядом.
Сфера застосування тканини
Цей матеріал використовується для виготовлення м'яких і практичного одягу для дітей і дорослих. Приємна на дотик тканина використовується також для виготовлення делікатних домашніх промов.
З футера шиють:
· одяг для немовлят (комбінезони, повзунки, сорочини, кофти, штани);
· дитячі конверти і пелюшки;
· одяг для дітей (штани, сорочки, сукні, сарафани, толстовки);
· повсякденні вбрання для дорослих (кофти, светри, штани);
· спортивні костюми (штани, куртки, футболки, толстовки);
· одяг для дому (піжами, халати).
Дитячий одяг з футера безпечний, м'який, що не натирає ніжну шкіру, нікуди не тисне жорсткими складками. Також футер дуже легкий і міцний, не перешкоджає активного руху і захищає від застуд після, наприклад, пробіжки на свіжому повітрі (відразу ж вбирає всю вологу). У спортивному костюмі з футера можна легко рухатися, не побоюватися перегрівання. Тканина не прилипає до шкіри і не ускладнює.
Правильний догляд
Як було сказано вище, футер - це тканина зовсім не вибаглива в побуті. Але все ж, я вам раджу дотримуватися кількох простих правил, щоб продовжити життя вашим улюбленим речам:
· При пранні використовувати делікатний режим або прати речі руками;
· Оптимальна температура води для прання речей з футера 30-50 градусів (50 градусів для самих товстих варіантів тканин щільністю 300 г / м);
· Щоб уникнути пошкодження тканини фурнітурою, краще перед пранням, виріб вивернути навиворіт, при цьому застогнав всі ґудзики або блискавку;
· Використовувати при віджиманні невисокі обороти;
· Сушити одяг з футера на вулиці або на балконі в розправленому вигляді. Не залишати сушити одяг на сонці надовго, інакше тканина може пошкодитися сонячними променями;
· Дитячий одяг рекомендується праті м'яка якими щадними порошками;
· Гладити футер з вивороту.
- Тканина футер – властивості та сфера застосуванняЗапрошуємо вас відвідати віртуальну екскурсію у світ трикотажної тканини футер, яку ми розмістили на нашому сайті у вигляді цієї публікації. У ній ми зібрали багато цікавої та корисної інформації про футер, що дозволить кожному знайти відповіді на питання, які стосуються тканини.Повна версія статті