Футер це.
Футер – це бавовняна тканина, яку виготовляють особливим способом: в основу тканини з вивороту вплітають додаткові нитки, які утворюють невеликі «петельки». Тому футер з лицьової сторони гладкий, а з виворітного м'який за рахунок петельок. В основі виробництва футера лежить бавовник – це рослина, яку спеціально вирощують для отримання бавовняного волокна. Процес отримання волокон з бавовни досить цікавий, сама природа придумала все за нас. Тільки уявіть, що коли дозріє коробочка бавовнику, вона розкривається, і люди вручну або за допомогою спеціальної техніки вибирають з неї волокна. Далі ці волокна поступають на завод, де проходять очистку від насіння. Потім їх сортують за довжиною волокон, пресують і на виході отримують безперервні волокна – пряжу. Матеріал не тчуть, а саме переплітають, в'яжуть петельними протяжками – нитки утворюють петлі, які надійно скріплюються між собою, але при цьому можуть еластично розтягуватися. Щоб підвищити міцність футера і виключити властивість зминатися, в тканину додають синтетичні нитки, наприклад, лайкру.
- звичайну гладку, міцну у основі;
- пухку, м'яку, слабо скручену футерную.
- лицьова – щільна, гладка поверхня з дуже маленькими петельками в'язки;
- виворітна – м'яка пухнаста поверхню з коротким ворсом.
Види футера
- футер однонитковий (найчастіше такий футер використовують для пошиття дитячого одягу з ніжною, бархатистою виворотом, його також називають кулір або стрейч кулір);
- футер двухниточный (або футер 2-х нитка) (футер має вже більш відчутний ворс і щільність. Застосовується для пошиття толстовок, костюмів);
- футер трехниточный (або футер 3-х нитка) (на вивороті має більш крупні петлі або начіс і, відповідно, він більш щільний і теплий, ніж футер двухнитка. З такого футера як раз і шиють спортивні костюми, толстовки, бомбери).
Властивості футера.
- Повітропроникність – будова волокон і спосіб плетіння дозволяє повітрю вільно циркулювати. В одязі з футера не буде душно.
- Гігієнічність – футер антибактеріальний, безпечний для здоров'я.
- Гігроскопічність – футер добре вбирає воду. Це означає, що під час активного руху вся волога, яка накопичується на шкірі, буде комфортно поглинатися тканиною.
- Гіпоалергенність – матеріал не подразнює шкіру, не викликає свербіння, нічим стороннім не пахне.
- Зносостійкість – при дбайливому догляді одяг з футера буде служити багато років. Тканина не витирається, добре тримає колір, не рветься.
- Простота догляду – для підтримки гідного вигляду виробів не потрібні особливі умови експлуатації і зберігання.
- Збереження тепла – хороший повітрообмін і гігроскопічність дозволяють ефективно утримувати тепло між тканиною і тілом, незважаючи на те, що тканина відносно легка і тонка.
- Формостійкість – завдяки петельчатому плетіння, матеріал пружний і еластичний, повертається до вихідних пропорціям після розтягування.
- Екологічність – футер виробляють з натуральної бавовни без хімічного синтезу вихідної сировини.
- Матеріал не витримує високих температур і може деформуватися. Це означає, що його не можна прати в гарячій воді і сушити біля відкритого вогню або на гарячій батареї.
- Ультрафіолетові промені можуть зіпсувати тканину, тому не варто залишати речі на сонячному підвіконні чи балконі.
- Звичайно натуральні тканини з бавовни сильно мнуться, однак спосіб виготовлення футера не дозволяє тканини надмірно деформуватися. Всі нечисленні недоліки тканини можна згладити правильним доглядом.
Сфера застосування тканини
З футера шиють:
- одяг для немовлят (пелюшки, повзунки, сорочечки, кофти, штани);
- дитячі конверти і пелюшки;
- одяг для дітей (брюки, сорочки, сукні, сарафани, толстовки);
- повсякденні вбрання для дорослих (кофти, светри, штани);
- спортивні костюми (штани, куртки, футболки, толстовки);
- одяг для дому (піжами, халати).
Правильный уход
- При стирке изделий использовать деликатный режим или стирать вещи руками;
- Оптимальная температура воды для стирки вещей из футера 30-50 градусов (50 градусов для самых толстых вариантов тканей плотностью 300 г/м);
- Чтобы избежать повреждения ткани фурнитурой, лучше перед стиркой, изделие вывернуть наизнанку, при этом застегнув все пуговицы или молнию;
- Использовать при отжиме не высокие обороты;
- Сушить одежду из футера на улице или на балконе в расправленном виде.
- Не оставлять сушить одежду на солнце надолго, иначе ткань может повредиться солнечными лучами;
- Детскую одежду рекомендуется стирать мягкими щадящими порошками;
- Гладить футер с изнанки.
Наша компания предлагает купить ткань футер производства Турции и Узбекистана которые представлены на нашем сайте.
- Тканина футер – властивості та сфера застосуванняЗапрошуємо вас відвідати віртуальну екскурсію у світ трикотажної тканини футер, яку ми розмістили на нашому сайті у вигляді цієї публікації. У ній ми зібрали багато цікавої та корисної інформації про футер, що дозволить кожному знайти відповіді на питання, які стосуються тканини.Повна версія статті