Історія постільної білизни
Корисно знати. Історія постільної білизни
Як часто ми замислюємося над тим, яка історія і еволюція речей, які нас оточують? Як правило, світ і предмети в ньому ми сприймаємо як належне. Одним з таких предметів є постільна білизна, тому пропонуємо прямо зараз зануритися в історію його створення.
Постільна білизна бере свій початок із витоків давнину. Печерні люди застеляли спальне місце шкірами вбитих тварин, трохи пізніше почали використовувати пресовану траву в якості підстилки, а ховалися широкими листям, які захищали від настирливих комах.
Багато джерела свідчать про те, що сама ідея ліжка належить римлянам, але археологічні розкопки довели, що першими були шумери. Саме вони стали виділяти у своїх оселях куточок для сну. Як правило, це було кам'яна споруда, що нагадує своїм обрисом сучасну ліжко. Але використовували шумери подобу сучасного постільної бєля — залишається невідомим.
Якщо шумери були першими, хто винайшов ліжко, то римляни перші хто пошив постільна білизна схоже на те, яке ми маємо зараз. Розкіш, багатство візерунків, помпезність і певна химерність — ось чим завжди славилася Римська імперія.
Багатії завжди любили підкреслити свій статус, тому вони вже тим більше не могли обійти стороною таку місце як спальне ложе. Свої матраци вони набивали заячої шерстю, для повсякденності стелили простирадла з шовку, а для любові — використовували вишиті лляні простирадла з малюнками персика або квітів. Вважалося, що ці символи надають любовних сил. Текстильні атрибути для сну, могли собі дозволити тільки дуже багаті римляни.
_______________________________
До речі, а ось перші подушки з'явилися в стародавньому Єгипті,
але вони не мають нічого спільного з тими, які ми використовуємо сьогодні.
________________________________
Вони були виготовлені з дерева і були зігнуті по центру. У стародавньому Китаї подушки робили з незвичайних матеріалів, найчастіше використовували залізо, камінь або фарфор. У багатьох країнах на подушки наносили символи і знаки. Вважалося, що вони охороняють сплячого від злих духів. До XV століття більше ніяких згадок про постільній білизні не було.
Підодіяльник в тому вигляді, до якого ми звикли, з'явився приблизно в середині двадцятого століття. До цього використовували просто ще одну простирадло, яка розміщувалася між людиною і ковдрою, тобто була під ковдрою. Звідси і назва — підодіяльник.
Цікавий факт. У середні століття люди спали сидячи. Також для сну використовували шафа, існує безліч припущень чому саме його, але точної відповіді на це питання немає.
У XV столітті зародилася мода на біле постільна білизна. Ткалося воно виключно вручну.
Ще один цікавий факт:
___________________________________
У Франції швачок, які займаються пошиттям постільної білизни,
називали «белошвейками», а все від того, що матеріали,
з якими доводилося працювати, були виключно білого кольору.
____________________________________
У XVI столітті текстиль стали прикрашати ініціалами або фамільним гербом. Постільна білизна почали виготовляти до великих свят і урочистостей із зазначенням дати. Ці простирадла були дуже цінними, оскільки проводилися в єдиному екземплярі. Такі текстильні вироби були прирівнювалися до ювелірного мистецтва — тонка ручна робота, яка відрізнялася унікальним дизайном. Прикрашали така білизна мереживом, вишивкою, розписом, надаючи йому вишуканості. Така білизна передавалося від покоління до покоління, і навіть служило в якості приданого. Молоді дівчата ще задовго до заміжжя починали ткати собі придане, так як цей процес займав не один рік.
XVII століття. У цей період увійшло в моду шовкове і лляне білизна, але особливу перевагу віддавали дамаського шовку. Перша дама, яка почала використовувати в своїй спальні шовкова білизна — Маркіза Де Помпадур.
У XIX столітті дуже популярною стала вишивка гладдю. Першість у цій техніці належало Швейцарії.
У ХХ столітті постільна білизна перестало бути розкішшю, машинне виробництво повністю замінило ручну роботу, тому її ціна суттєво знизилася.
Сьогодні постільну білизну вже не розкіш і заходячи в магазин, а саме відділ домашнього текстилю, вашому погляду відразу постає різноманітна палітра відтінків.
Чи знаєте ви, що обраний нами колір говорить про нашому настрої, відповідно, він буде задавати тон нашого настрою. Як же зробити правильний вибір, щоб набутий нами комплект білизни, а точніше його колір, не викликав негативних емоцій, а навпаки — робив наш ранок добрим?
Підказка по підбору постільної білизни
Вчені стверджують, що варто уникати похмурих і темних відтінків: вони негативно впливають на нервову систему, діють гнітюче і знижують життєвий тонус. Але якщо ви все-таки віддаєте перевагу постільна білизна в темних тонах, то зупиніться на змішаному варіанті: основа повинна бути темною, але виділяється з узором або малюнком.
Самим ідеальним варіантом буде зупинитися на світлих, теплих і пастельних тонах, вони діють заспокійливо.
Спальня — це те місце, яке може розповісти дуже багато про свого господаря. Тому про вибір постільної білизни можна сказати те ж саме.
Головний критерій підбору домашнього текстилю — поєднання із загальним інтер'єром. Якщо ви шукайте комплект постільної білизни в якості подарунка, та не знаєте який інтер'єр у спальні господаря, то варто враховувати деякі нюанси, наприклад: спальня художниці і спортсменки буде виглядати абсолютно по-різному, так само як спальня рок-музиканта чи військового.
В такому разі вам знадобляться декілька наступних підказок:
· рюші, мережива і рюші підійдуть для більш романтичної натури;
· комплект з рослинами, польовими або декоративними квітами підійде для любителів літератури і поезії;
· для творчих натур можна вибрати яскраві і сміливі поєднання;
· якщо вас запросили на весілля, то для молодят підійде комплект постільної білизни в червоних або червоних тонах. Як відомо, червоний — колір любові і пристрасті.
· для більш прагматичних людей підійде постільна білизна в пастельних тонах з не виділяється малюнком або зовсім без нього;
· людям, яким важко заснути, варто звернути свою увагу на комплекти синього і зеленого кольору, саме ці кольори діють заспокійливо;
· лілові відтінки допоможуть в боротьбі з апатією;
· якщо вам важко прокидатися вранці, рекомендуємо звернути увагу на помаранчеві та жовті кольори, вони підвищують настрій.
Якщо зазирнути в історію глибше, то можна побачити, що в давнину люди наділяли постільна білизна захисною функцією.
Всі ці традиції пішли із стародавнього Китаю. Вишиваючи з шовку в малюнок, вкладали певний таємний сенс.
Вважалося, що одяг додає людині захищеності, а так як людина спить без одягу, цю функцію виконувало постільна білизна. Люди вірили в те, що ніч — це неспання темних сил, тому сплячої людини потрібно охороняти. Робилося це за допомогою малюнків, які наносили на постільну білизну, наприклад:
· Малюнки сонця або кола. Такий символ позначає, що сонце несе перемогу над темрявою, а його світло оберігає будинок;
· Символ води – хвилі і зигзаги; геометричні форми ромби або квадрати – земля; точки – зерно. Всі ці знаки наділяють будинок умиротворенням і гармонійної енергією;
· Малюнки рослин позначали хороший урожай, а в сучасному значенні – прибуток.
Підводячи підсумок вищезазначеного, підказки допоможуть вам підібрати ідеальне постільна білизна як для себе, так і у подарунок вашим близьким.
Пропонуємо заглянути в нашу майстерню «Кольорові сни». Для вас ми із задоволенням підберемо або зробимо за індивідуальним замовленням ексклюзивний комплект постільної білизни!
- Тканина футер – властивості та сфера застосуванняЗапрошуємо вас відвідати віртуальну екскурсію у світ трикотажної тканини футер, яку ми розмістили на нашому сайті у вигляді цієї публікації. У ній ми зібрали багато цікавої та корисної інформації про футер, що дозволить кожному знайти відповіді на питання, які стосуються тканини.Повна версія статті